Prosinec 2009

Aniamce lidí

29. prosince 2009 v 22:03 | crazyfrogfrombrno |  Animačky


Boty Adidas

29. prosince 2009 v 21:30 | crazyfrogfrombrno |  Adidas

Již přes 80 let patří značka Adidas do světa sportu. Obléká a obouvá špičkové sportovce, začínající profesionály a všechny, pro které je i rekreační sport součástí života. Dnes je Adidas světovým lídrem sportovního zboží a nabízí velmi široké portfolio produktů, od sportovních pánských a dámských bot, sportovního oblečení a vybavení až po kosmetiku, hodinky a doplňky. Výrobky značky Adidas je možné zakoupit prakticky v jakékoli zemi světa. Základní stavební kámen této sportovní značky položil již ve 20. letech Adolf Dassler v Německu, značka byla oficiálně zaregistrována až o 29 let později.

Strategie značky je jednoduchá: "Soustavně posilovat postavení značky Adidas a jejích produktů, neustále zlepšovat postavení značky oproti konkurenci a dosahovat pozitivních finančních výsledků."

Co o Adidas nevíte:

  • Zakladatel Adolf Dassler byl původem pekař
  • Adidas a Puma mají společné rodiče - bratři Adolf a Rudolf Dasslerovi se v roce 1948 nepohodli a původní společnost Dassler Brothers Shoe Factory byla rozdělena. Zatímco Adolf Dassler buduje značku "Adidas", jeho bratr Rudolf rozjíždí konkurenční značku "Puma".
  • Byl to právě Adolf Dassler, kdo dal za vznik dnešní podobě odlehčených kopaček "s hroty".
  • V botách 'Adidas' bodoval na Olympiádě Emil Zátopek i jeho žena.
  • Mezi tváře Adidas patří světově uznávané celebrity jako Madonna, David Beckham nebo Dana Kurnikovová. Globální tváří značky je také český brankář Petr Čech.

Zrození "tří" pruhů

29. prosince 2009 v 21:27 | crazyfrogfrombrno |  Adidas

Rok 1948

prožívají bratři Dasslerové 1948 skutečně dramaticky, rozdělují podnik. Adolf zakládá firmu "Adidas" a Rudolf Dassler rozjíždí značku "Puma". Obě značky patří ke špičce sportovních bot a oblečení dodnes. V srpnu 1949 je společnost "Adolf Dassler adidas Sport shoes" oficiálně zaregistrována. Značka se třemi pruhy se brzy stane jednou z nejznámějších na světě.

Od roku 1949 hraje Adolf Dassler první housle ve vývoji sportovní obuvi. Zdokonalil kopačky se špunty a krátce nato si nechal patentovat špunty šroubovací. Zajímavostí je, že mistry světa v kopané v roce 1954 se stalo mladé německé mužstvo i díky tehdy revolučním kopačkám Adolfa Dasslera (který byl tehdy oficiálním členem týmu jako technický manažer). Senzačně se probojovalo do finále, kde narazilo na tehdy bezkonkurenční reprezentaci Maďarska. Jenže kupodivu byli němečtí hráči u míče vždy dřív a měli na zmoklém trávníku mnohem lepší stabilitu. Po prohraném finále rozzlobení maďarští fotbalisté tvrdili, že před turnajem chtěli také tento Dasslerův vynález se špunty, ale vedením jim bylo nařízeno používat z ideových důvodů pouze nekvalitní a zastaralé maďarské kopačky!

V roce 1954 uvádí Adidas první kolekci sportovního oblečení.

V 60. letech slaví Adidas nevídaný obrovský vzrůst prodeje o více než 45%. Četné inovace Adi Dasslera jsou správnou cestou k úspěchu! V roce 1972 spatřilo světlo světa nové logo "Trefoil", které bylo v 90. letech zmodernizováno a je používáno dodnes.

Logo Adidas

29. prosince 2009 v 21:23 | crazyfrogfrombrno |  Adidas

A jak vznikly tři slavné pruhy Adidas? V dobách,kdy se hrálo těžkým koženým míčem a každá hlavička nacucaným míčem mohla znamenat pro hráče konec zápasu (v lepším případě), hráli tehdejší hráči v něčem, co v mnohém připomínalo dnešní pohorky. Dokonce většina tehdejších "profesionálních" kopaček měla ocelí nebo dřevem vyztuženou špičku, takže mnohý (i nechtěný) faul byl téměř likvidační. Adolf Dassler kopačky odlehčil, přidal k nim ohebnou, ale pevnou podrážku a celkově tím snížil váhu jedné kopačky z původních 600-630 gramů na neuvěřitelných 198 gramů! Ale hráči upozorňovali, že kopy placírkou nebo nártem do těžkého míče jsou s takovou "pavučinkou" na nohou mnohdy dosti bolestivé. Adolf tedy přišel se třemi zpevňujícími pruhy táhnoucími se od vnitřní strany přes nárt k vnější. Tyto přesky se tehdy staly charakteristickým znakem kopaček Adidas a alespoň symbolicky zůstaly na obuvi a na logu Adidas dodnes.

Původní logo Adidas z padesátých let minulého století bylo v roce 1972 přepracováno a v polovině devadesátých let opět zmodernizováno. Starší logo "s tulipánem" se ale používá ještě dnes pro sportovní modely řady "Adidas Classic"

20x16 - Kráska přes internet

28. prosince 2009 v 21:50 | crazyfrogfrombrno |  Simpsnovi - onlineJaponsčí smajlíci

26. prosince 2009 v 11:10 | crazyfrogfrombrno |  Popelnice

Japonské emotikony (tzv. lineární smajlíci) jsou inspirovány uměním manga, pro člověka pocházejícího z kulturního prostředí západního světa, tak nemusejí být pochopitelné.


Pixelky sov

25. prosince 2009 v 22:14 | crazyfrogfrombrno |  Pixelky