Únor 2010

Verona- Conejdyl

19. února 2010 v 16:06 | crazyfrogfrombrno |  Videoklipy

Verona - Kde lásku brát

19. února 2010 v 16:03 | crazyfrogfrombrno |  Videoklipy

Verona - Den Co Den

19. února 2010 v 16:02 | crazyfrogfrombrno |  Videoklipy

Verona - Girotondo

19. února 2010 v 16:00 | crazyfrogfrombrno |  Videoklipy

Fenomén: Brňáci - burani! Pražáci - zloději!

13. února 2010 v 16:34 | crazyfrogfrombrno |  ostatní videa


Fenomén: Když hudební hvězdy kradou

13. února 2010 v 16:31 | crazyfrogfrombrno |  ostatní videa


le Vaidišová

13. února 2010 v 14:58 | crazyfrogfrombrno |  zajimavosti

Nicole Vaidišová

Tenistka
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Datum narození: 23.04.1989
Místo narození: Norinberk, Německo
Znamení: Býk
Životopis:
Nicole Vaidišová (* 23. dubna 1989 Norimberk) je česká profesionální hráčka tenisu, v současnosti nejvýše postavená česká tenistka na žebříčku ženské tenisové asociace WTA.

S tenisem začala ve věku 6 let, jejím trenérem je nevlastní otec Alex Kodat. Trénovala mimo jiné v proslulé akademii Nicka Bollettieriho. Vyznává celodvorcovou hru, její největší zbraní je servis. Je pravačka, hraje obouručný bekend. Hovoří česky, německy (v Německu žila do svých 6 let) a anglicky, učí se francouzsky.

Na okruhu ITF debutovala v roce 2003, kdy se probojovala do finále tří turnajů v řadě a bez ztráty setu zvítězila v říjnu 2003 na turnaji v Plzni. Druhý triumf na okruhu ITF vybojovala v únoru 2004 v Columbusu.

Na okruhu WTA debutovala v březnu 2004 v Acapulcu, kde postoupila do čtvrtfinále. První turnajový titul získala v srpnu 2004 ve Vancouveru, který byl teprve jejím třetím turnajem WTA, na který se jako kvalifikantka probojovala, a porazila zde čtyři z pěti nejvýše nasazených hráček. Ve věku 15 let, 3 měsíce a 23 dnů se tak stala šestou nejmladší vítězkou turnaje WTA v historii, nejníže umístěnou hráčkou na žebříčku (180. místo) a druhou kvalifikantkou ze tří, které v roce 2004 na okruhu WTA zvítězily. V říjnu 2004 jako 103. hráčka žebříčku získala na turnaji v Taškentu svůj druhý titul WTA a postoupila na 72. místo. Sezónu 2004 zakončila jako 77. hráčka žebříčku. Přestože úspěchů mezi dospělými dosahovala již ve svých 14 letech, je třeba zmínit její finálovou účast v juniorce Australian Open v lednu 2004.

V dubnu 2005 postoupila mezi nejlepších 50 hráček žebříčku WTA a zaznamenala první vítězství nad některou z hráček elitní světové desítky, když v 2. kole turnaje v Charlestonu porazila ve třech setech světovou šestku Anastasii Myskinovou. V říjnu 2005 triumfovala na třech turnajích během tří týdnů v Soulu, Tokiu a Bangkoku, když vyhrála 15 utkání v řadě. Stala se šestou ženou v historii, která vyhrála 5 turnajů okruhu WTA před dovršením 17 let. Sezónu 2005 zakončila na 15. místě žebříčku.

V květnu 2006 získala ve Štrasburku svůj šestý turnajový titul. Na grandslamovém French Open v červnu 2006 postoupila do semifinále, když ve 4. kole vyřadila světovou jedničku a nejvyšší nasazenou hráčku Amélii Mauresmovou a ve čtvrtfinále 11. nasazenou Venus Williamsovou. Při svém debutu na turnaji ve Stanfordu se jako 3. nasazená hráčka dostala do semifinále, kde podlehla 7:5 6:2 nejvýše nasazené a pozdější celkové vítězce Kim Clijstersové. Na turnaji v San Diegu se jako 7. nasazená znovu dostala do semifinále kde opět podlehla nejvýše nasazené Kim Clijstersové 6:2 7:6(0). Po úspěchu v San Diegu se Vaidišová posunula v žebříčku z 12. na 9. místo, poprvé tak pronikla do top 10 a stala se 12. nejmladší hráčkou v historii, které se podařilo do top 10 dostat (17 let, 3 měsíce, 2 týdny). Ve čtvrtfinálovém utkání Kremlin Cupu v Moskvě podruhé v sezóně porazila Amélii Mauresmovou, když se jí podařilo zvrátit nepříznivý stav 1:6 2:5 a odvrátit tři mečboly. V semifinále však prohrála s Naďou Petrovovou. Na turnaji US Open vypadla již ve třetím kole, když podlehla pozdější semifinalistce Jeleně Jankovičové. Sezónu zakončila poprvé v kariéře jako hráčka Top 10 - patřilo jí 10. místo.

Rok 2007 zahájila semifinálovou účastí na turnajích v Sydney (podlehla Jankovićové) a Australian Open (prohrála s pozdější vítězkou Serenou Williamsovou), které ji posunuly na 9. místo žebříčku WTA. Poté postoupila do čtvrtfinále turnajů TIER I v Indian Wells a v Miami. Poté dovedla svůj tým ve Fed Cupu k vítězství nad Slovenskem 5:0. Avšak kvůli zranění zápěstí nemohla hrát turnaje v Berlíně a Římě, nemohla obhájit turnajový titul ve Štraburku. I přes to postoupila na Roland Garros do čtvrtfinále, kde podlehla Jeleně Jankovičové 6:3 a 7:5. Na Wimbledonu se Nicole ukázala ve skvělé formě, když vyřadila loňskou šampionku Amélii Mauresmovou a poté prohrála s Anou Ivanovičovou ve čtvrtfinále, když neproměnila tři mečboly.

Kvůli mononukleózy ale nemohla hrát Fed Cup a také turnaje v Americe, takže kvůli ztrátě bodů klesla v žebříčku. I přes to se dokázala vrátit na US Open a postoupila do 3. kola. Po měsíční pauze se ovšem vrátila ve skvělé formě, v Zurichu postoupila do semifinále, když vyřadila 3. hráčku světa Jelenu Jankovič a po těžkém boji podlehla světové jedničce Justin Henin 3:6 6:3 7:5. Nato postoupila do semifinále V Linci. Kvůli zranění zápěstí ovšem musela vzdát na následujícím turnaji v 1. kole. I přes to Nicole zakončila sezónu ve skvělé formě, dostala se na 12. místo žebříčku a ukázala, že patří mezi světovou špičku.
Fotografie:
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová

Olympiáda ve Vancouveru odstartovala, navzdory tragédii

13. února 2010 v 14:52 | crazyfrogfrombrno |  zajimavosti
Jaromír Jágr s českou vlajkou
/* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 7, 'http://im.sport.cz/430/124306-icon-tu1zc.jpg', 'http://im.sport.cz/430/124306-article-tu1zc.jpg', 'http://im.sport.cz/430/124306-gallery-tu1zc.jpg', 400, 285, 700, 500, 'Zahájení XXI. Zimních olympijských her ve Vancouveru','Jim Young ','','Reuters','http://www.reuters.cz');/* ]]> */

Olympiáda ve Vancouveru odstartovala, navzdory tragédii

Olympijské hry v kanadském Vancouveru odstartoval slavnostní ceremoniál, během něhož byla olympiáda oficiálně zahájena. Slavnostní náladu zasáhla smrt gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho, který pár hodin před zahájením her podlehl zraněním po děsivé nehodě v ledovém korytu ve Whistleru.
13. 2. 2010 03:21 - 13. 2. 2010 08:37 Aktualizováno VANCOUVER
Ceremoniál začal připomínkou tragické události, diváci vestoje uctili památku zesnulého Gruzínce. I nadále pak byly v programu slavnostního zahájení her odkazy na zemřelého sportovce.

Porotkyňa Jandová pokutu hodila na televíziu!

13. února 2010 v 14:51 | crazyfrogfrombrno |  Popelnice
Porotkyňa SuperStar Marta Jandová (35) má jasno v tom, kto je zodpovedný za pokutu 40 000 €, ktorú Markíze naparila Rada pre vysielanie a retransmisiu.

Marta Jandová viní televíziu, že vulgarizmy nezostrihala.

Speváčka tvrdí, že televízia zodpovedá za to, čo pustí na obrazovky. "My sme v strižni nesedeli." Nový Čas po utorkovom rozhodnutí Rady a udelení pokút za vulgarizmy a sexuálne narážky oslovil Jandovú s tým, či sa cíti ako porotkyňa zodpovedná za sankciu. "Áno, viem o tom, že Rada udelila pokutu. Keď takto rozhodli, tak to bude asi v poriadku
," povedala speváčka, ktorá však svoje nevhodné správanie na kastingoch obhajuje. "Môj prehrešok bol v tom, že som povedala vetu v čase , keď sa to nemalo vôbec nakrúcať. Všetkým nám to ublížilo," prezradila Marta a tvrdí, že Markíza urážajúce vyjadrenia nemala pustiť na obrazovky.
"Myslím, že televízia si má ustriehnuť, čo pustí do éteru. Za to, čo išlo von z kastingov, za to my nemôžeme, lebo nesedíme v strižni. Nechcem sa tým, samozrejme, ospravedlniť za to, čo sme povedali. Je to naša spoločná vina a nabudúce si my a aj televízia budeme dávať pozor," uzavrela speváčka.

Domácí pleťová maska

13. února 2010 v 14:47 | crazyfrogfrombrno |  zajimavosti
Rády byste pro sebe a pro svou pleť něco udělaly? Ale nemáte zrovna po ruce profesionální pleťovou masku? Dneska si povíme něco o těch doma vyrobených a zjistíme, že jsou mnohdy mnohem vhodnější než ty kupované.

V domácích podmínkách si můžete masku udělat z čistě přírodních surovin, a proto máte naprostý přehled o tom, co si na svou pleť nanášíte. Kupované produkty mají atesty, nicméně mnoho lidí chemickým označením použitých látek moc nerozumí. Může se vám tedy stát, že narazíte na kosmetický přípravek, ve kterém bude schována přísada, na kterou můžete být například alergické.