Září 2010

Jak se co dělá: Párky

12. září 2010 v 19:41 | crazyfrogfrombrno |  ostatní videa


Lacoste

8. září 2010 v 21:34 | crazyfrogfrombrno |  Historie Známých značek

Lacoste


Lacoste
Právní forma
Soukromá společnost
Založeno1933
ZakladatelRené Lacoste
SídloPaříž, Francie
Počet pobočekPaříž
Vyráběné produktyMódní zboží
Oficiální webwww.lacoste.com
Prodejna značky Lacoste v obchodní galerii Vaňkovka v Brně
Lacoste je francouzská oděvní společnost, založená v roce 1933 fenomenálním francouzským tenistou René Lacostem, který byl znám pod přezdívkou Krokodýl nebo Aligátor a odtud pochází známý znak firmy - zelený krokodýl. Původní název společnosti byl La Chemise LACOSTE S.A. Licence k vůním Lacoste jsou v držení mezinárodního koncernu Procter & Gamble. Vedení firmy sídlí v Paříži, ale výrobní pobočka je ve městě Troyes.

Historie

Firmu založil v roce 1933 fenomenální francouzský tenista René Lacoste společně s André Gillierem. Po ukončení své sportovní kariéry se rozhodl zkusit štěstí v módě. K výtvarné značce slavné firmy mu posloužila jeho přezdívka Aligátor, jež mu přisoudili američtí novináři. Vznikla poté, co mu jeho kapitán na Davis Cupu přislíbil koupit za vyhraný důležitý zápas krokodýlí kufr, který se Renému tak líbil.
Od roku 1963 firmu spravoval jeho syn Bernard Lacoste, který později předal žezlo ve firmě mladšímu bratrovi Michaelovi.

Výrobky

Společnost se zpočátku orientovala na výrobu tenisového a sportovního oblečení. V současnosti jsou jejími výrobky především oblečení, obuv, parfémy, kožené předměty, hodinky a série tenisových a sportovních triček...

United Colors of Benetton

8. září 2010 v 21:22 | crazyfrogfrombrno |  Historie Známých značek

Benetton (firma)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(Přesměrováno z United Colors of Benetton)
Skočit na: Navigace, Hledání
United Colors of Benetton.
Benetton Group S. p. A.
UCB King Peter's street.jpg
Právní forma
S. p. A.
Založeno1965
ZakladatelSourozenci Benettonovi
SídloTreviso, Itálie
Itálie
Klíčoví lidéAlessandro Benetton
Počet zaměstnanců9 766 (2008)
Oficiální webbenetton.com
Benetton Group S.p.A je oděvní firma a globální módní značka sídlící v Trevisu v Itálii. Společnost má přes 6200 prodejen ve 120 zemích světa. Vydělá ročně přes 2 miliardy EUR a dělí se na tyto složky:
V roce 1974 se členem společnosti stala i francouzská značka Sisley (elegantní a ležérní móda), později také Playlife (sportovní oblečení) a Killer Loop (mladistvá móda).


Historie

Luciano Benetton založil firmu United Colors of Benetton (Spojené barvy Benettonu) v roce 1965 v italském městě Treviso. Za 44 let své existence získala zákazníky na 5 kontinentech.[zdroj?] Firmu Luciano založil se svými sourozenci. Předsedou a šéfem se stal nejstarší z nich - sám Luciano (*1935). Jeho sestra Guiliana (*1937) měla na starosti návrhy, bratr Gilberto (*1941) vedl administrativu a finance a čtvrtý sourozenec Carlo (*1943) řídil výrobu. V následujícíh letech se firma rozrůstala. V roce 1969 byl otevřen první butik na Rue Bonaparte v Paříži s výběrem celého tuctu různých svetříků až v padesáti barevných odstínech.
Pak se firma začala rovněž orientovat na kosmetické produkty, například v roce 1986 firma začala vyrábět vlastní parfémem Colors.[zdroj?] V roce 1992 se Luciano Benetton pustil do vydávání mezinárodního magazínu v angličtině a francouzštině s názvem Colors.

Citáty

"Jsem snad radikální? Myslím, že tak trochu ano. Věřím, že je to jediný způsob, jak obstát ve své roli - tedy být příkladem. Prorážel jsem cestu tím, že jsem nutil lidi, aby si uvědomili, že každý z nich se musí podílet na řešení problémů" Luciano Benetton
"Nikdy se nesmíte vzdát nejvyšších nároků na kvalitu," říká Alessandro Benetton (*1964), Lucianův syn a jeho nástupce, jenž získal nejvyšší vzdělání na Bostonské univerzitě a na Harvardu, a dodává: "Jsme úspěšní díky produktům. Kdybychom se jen o kousek odchýlili od standardu a přístupných cen pro mladé, pak bychom se vystavili riziku, že naši zákazníci budou nespokojení. Ale i nadále uděláme vše pro to, abychom úroveň společnosti United Colors of Benetton stále zlepšovali".

Galerie

Benetton
United Colors of Benetton v OD Futurum, Ostrava
United Colors of Benetton v Milánu
Benettonské výrobky
Prodejna na Town plaza
Prodejna v OD Palladium, Praha
Prodejna v Lisabonu
Prodejna v Londýně
Prodejna v Praze

The Simpsons-The Hardest Buttom to Buttom

3. září 2010 v 18:06 | crazyfrogfrombrno |  Videoklipy


Shola Ama - You Should Really Know

2. září 2010 v 13:44 | crazyfrogfrombrno |  Videoklipy

mario winans i don't wanna know

2. září 2010 v 13:42 | crazyfrogfrombrno |  Videoklipy